Tryb
Ciemny

„EMDEK” dla Dzieci w Dzień Dziecka

Mimo niesprzyjającej pogody 01 czerwca na przystani kajakowej nad Pilicą było gwarnie, wesoło i nie padał deszcz. Tego dnia Młodzieżowy Dom Kultury, podobnie, jak w minionym roku z okazji Dnia Dziecka zorganizował rodzinny piknik „Festyn z Emdekiem”.

Na dzieci, młodzież, dorosłych, a przede wszystkim całe rodziny czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich były specjalne pokazy przygotowane przez: żołnierzy z tomaszowskiej jednostki, policjantów i strażaków.

 Dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki wojskowym pontonem po Pilicy. Każdy mógł wziąć udział w licznie przygotowanych konkursach: koszykówki, piłki nożnej, kajakowym, wyciskania sztangi, w konkursie plastycznym oraz dla najmłodszych w biegu po czerwonym dywanie.

Uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody, które również można było zdobyć kręcąc kołem fortuny przygotowanym przez Fundację „Arka Nadziei”. Każdy uczestnik był częstowany pyszną grochówką i kiełbaską z grilla, a czas umilały występy laureatów konkursu piosenki „Tomaszowska Wiosna”. W trakcie festynu wręczono nagrody dla laureatów konkursu „Bezpieczne wakacje”, którego organizatorem wraz z emdekiem była firma Jacobs, fundator nagrody dla 36 dzieci w postaci całodniowej wycieczki do Warszawy.

 Dyrektor MDK Tomasz Zdonek podsumowując piknik podkreślił, że był on niezwykle udany dzięki pomocy i wsparciu wielu instytucji i osób. Szczególne podziękowania kieruje do: 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Policji, Straży Pożarnej, Fundacji Arka Nadziei oraz panu Pawłowi Binkowi za profesjonalne nagłośnienie.

 Artykuł ze strony NASZTOMASZÓW

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram