Tryb
Ciemny

Bądź sobą wbrew namowom

W miniony weekend w siedzibie IV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Nr 2 zorganizowano akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bądź sobą wbrew namowom” skierowaną do młodzieży, rodziców i rady pedagogicznej. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na problem uzależnień, który dotyka coraz większą grupę młodych ludzi.

 

Spotkanie miało wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny.

Jak informuje Edyta Wiernicka, pedagog IV LO i koordynator projektu, całość rozpoczęła się od wykładu na temat eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi. - Po dawce informacji każdy z przybyłych mógł porozmawiać ze specjalistami z naszej fundacji oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Punktu konsultacyjnego „Pomarańczowa linia”.
Wśród głównych tematów były: przeciwdziałanie uzależnieniom, rozwijanie umiejętności życiowych (empatii) i zarządzanie stresem.

Podczas spotkania przeprowadzono także warsztaty dla rodziców. Ostatnimi elementami akcji była wspólna kolacja, dyskoteka i andrzejkowe wróżby. Całość zwieńczył maraton filmowy, który zakończył się w sobotę rano. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w programie oraz drobne upominki od sponsorów.
 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram