Tryb
Ciemny

BRASIL na PRZYSTANI

Piknik zorganizowaliśmy już po raz czwarty. I z roku na rok nasza inicjatywa się rozwija, świadczy o tym rosnąca frekwencja i zadowolenie jego uczestników, zarówno tych młodszych , jak i starszych. W tym roku tematem przewodnim była piłka nożna, z racji zbliżających się mistrzostw świata w Brazylii. Ci, którzy nie brali udziału w konkursach sportowych, mogli zrobić sobie zdjęcia ze specjalnie przygotowanymi, przez naszą plastyczkę Basię Jankowską, piłkarskimi makietami i przybić piątkę z „emdekiem’ na specjalnym blejtramie- mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

                W trakcie niedzielnego popołudnia tereny nad przystanią kajakową MDK odwiedziło około trzech tysięcy osób, na których czekało wiele różnorakich atrakcji. Na scenie występowały dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury (wokaliści przygotowani przez Iwonę Kmiecik i Łukasza Borońskiego- laureaci tegorocznej Tomaszowskiej Wiosny, zespół taneczny AFERA kierowany przez Monikę Sakturę oraz dzieci z Akademii Małolata prowadzonej przez Renatę Rej- Rudzińską),uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowani przez: Halinę Dziubińską, Renatę Hajduk, Monikę Bińczyk, Agnieszkę Oleszek oraz podopieczni, od wielu lat współpracującej z „emdekiem” Fundacji „Arka Nadziei”, którzy wspólnie z uczniami II LO i III LO przedstawili popularną „Rzepkę” Juliana Tuwima. „Arka Nadziei” ufundowała również wiele nagród rzeczowych dla uczestników pikniku i częstowała słodyczami, które rozdawali wychowankowie Ochotniczego Hufca Pracy oraz zawsze chętna do współpracy, wolontariuszka Fundacji pani Ania Mazurek.

 Dużą popularnością cieszyły się konkursy: piłki koszykowej, rzutów karnych, żonglerki, wspinania się po skrzynkach, wyciskania sztangi prowadzone przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury. Żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej zaprezentowali pokazy sztuki wojskowej oraz wozili dzieci pontonami  po Pilicy. Ponadto można było zobaczyć pokaz pracy psa policyjnego i profesjonalnie oznakować swój rower. Dzieci, którym sprzyjało szczęście mogły wygrać wiele nagród rzeczowych w loterii fantowej (zabawki, plecaki, drobna elektronika). Główną nagrodą był tablet ufundowany przez pana Mirosława Króla.  Mali uczestnicy pikniku otrzymywali baloniki z logo MDK- u oraz mogli pomalować sobie twarz w atrakcyjne wzory. Na wszystkich czekał grillowy poczęstunek oraz występ Iwony Kmiecik, tomaszowianki, instruktorki „emdeku”, która już z najbliższy piątek zaprezentuje się w koncercie „Debiuty” w trakcie Festiwalu Piosenki w Opolu.

-  Młodzieżowy Dom Kultury piknik organizuje samodzielnie przy wsparciu różnych instytucji i firm. Dlatego gorąco dziękuję: Starostwu Powiatowemu, 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej, Komendzie Powiatowej Policji, Fundacji „Arka Nadziei”, Studiu Reklamy KumArt, drukarni AB Druk, firmie Lettero, Parkowi Linowemu nad Pilicą, panu Mirosławowi Królowi. Szczególne słowa podziękowań kieruję do pana Pawła Bińka, który zawsze bezinteresownie i z wielką życzliwością przygotowuje scenę i nagłaśnia nasze imprezy- podsumowuje Tomasz Zdonek i dodaje, że piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka jest aktywną formą życzeń, które Młodzieżowy Dom Kultury kieruje do wszystkich dzieci i zaprasza do korzystania z bogatej i różnorodnej oferty placówki.

 

Artykuł ze strony internetowej: MDK Tomaszow Maz.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram