Tryb
Ciemny

Być człowiekiem, to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata. (A.de Saint –Exupéry)

Okres przedświąteczny – to czas pojednań, refleksji oraz pomocy potrzebującym. Warto wtedy zadbać o to, aby w codziennym zabieganiu dorośli i dzieci nie zapomnieli o najważniejszych wartościach w naszym życiu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim zaangażowali się w przedświąteczną akcję „Gwiazdkowa Niespodzianka”, organizowaną przez Fundację Arka Nadziei dla dzieci z rodzin powiatu tomaszowskiego, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Kierowali się w tym działaniu przeświadczeniem, że wielkość człowieka polega na tym, że potrafi się dzielić z innymi i wspierać ich w różnych sytuacjach życiowych.
Podsumowanie „Gwiazdkowej Niespodzianki” odbyło się 19 grudnia w sali obrad Urzędu Miasta. Wzięło w nim udział 130 dzieci wraz z rodzicami (w tym 48 z SP nr 13). Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, przygotowani przez nauczycielki: Krystynę Rurarz, Anetę Kościstą, Monikę Pawlikowską, zaprezentowali zebranym jasełka. Każde zaproszone dziecko otrzymało prezent przesłany przez niemiecką rodzinę. Akcja była współfinansowana również przez Wojewodę Łódzkiego. Urząd Miasta reprezentował wiceprezydent Tomasz Jurek oraz skarbnik miasta Katarzyna Marchewka. Obecni byli również ppłk Wojciech Jakóbczyk i mjr Włodzimierz Dąbrowski – przedstawiciele 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
galeria zdjęć

Artykuł ze strony internetowej SP nr 13 w Tomaszowie Maz.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram