Tryb
Ciemny

Dzień Dziecka z MDK

Z okazji Dnia Dziecka nasza fundacja wraz z Młodzieżowym Domem Kultury, Wojskiem i Policją zorganizowała na tomaszowskiej Przystani piknik dla dzieci. W trakcie niedzielnego popołudnia tereny nad przystanią kajakową odwiedziło około trzech tysięcy osób, na których czekało wiele różnorakich atrakcji.

Na scenie występowały dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury (wokaliści przygotowani przez Iwonę Kmiecik i Łukasza Borońskiego- laureaci tegorocznej Tomaszowskiej Wiosny, zespół taneczny AFERA kierowany przez Monikę Sakturę oraz dzieci z Akademii Małolata prowadzonej przez Renatę Rej- Rudzińską),uczniowie z SP nr 12 przygotowani przez: Halinę Dziubińską, Renatę Hajduk, Monikę Bińczyk, Agnieszkę Oleszek. Nasza fundacji wspólnie z uczniami II LO i III LO przedstawiła popularną „Rzepkę” Juliana Tuwima, ufundowaliśmy wiele nagród rzeczowych dla uczestników pikniku i częstowaliśmy słodyczami, które rozdawali wychowankowie Ochotniczego Hufca Pracy. Dużą popularnością cieszyły się konkursy: piłki koszykowej, rzutów karnych, żonglerki, wspinania się po skrzynkach, wyciskania sztangi prowadzone przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury. Żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej zaprezentowali pokazy sztuki wojskowej oraz wozili dzieci pontonami po Pilicy. Ponadto można było zobaczyć pokaz pracy psa policyjnego i profesjonalnie oznakować swój rower.

- Piknik zorganizowaliśmy już po raz czwarty. I z roku na rok nasza inicjatywa się rozwija, świadczy o tym rosnąca frekwencja i zadowolenie jego uczestników, zarówno tych młodszych , jak i starszych. W tym roku tematem przewodnim była piłka nożna, z racji zbliżających się mistrzostw świata w Brazylii - mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek. 

Więcej zdjęć w dziale - Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram