Tryb
Ciemny

Tomaszowski Hufiec dla dzieci

W dniu 01.06.2012 Hufiec Pracy 5-13 z  Tomaszowa  Maz z Fundacją Arka Nadziei, Miejskim Domem Kultury, Wojskiem i Policją zorganizował imprezę plenerową dla dzieci na tomaszowskiej przystani kajakowej.

Choć pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, na wspólną zabawę przyszły całe rodziny. Deszcz na czas imprezy obrał sobie inne cele, a dla nas zaświeciło nawet słońce. Atrakcji było naprawdę wiele. Hufiec Pracy 5-13 wspólnie z Fundacją Arka Nadziei przygotował koło fortuny i zabawy ruchowe: rzut ringo, rzut do celu, bieg w worku, rafkę rowerową, skok w miejscu, podbijanie piłeczki na czas, skok z miejsca, rzutki, tor przeszkód, grę w warcaby i pinezki. Sekcje MDK przygotowały konkurs wyciskania sztangi, konkurs koszykówki, pływanie kajakiem i malowanie buzi. Żołnierze zaprezentowali sprzęt wojskowy, przeprowadzili pokazy walki wręcz i pływanie pontonem wojskowym. Policjanci zachęcali do znakowania rowerów, przygotowali prezentację technik kryminalistyki, daktyloskopię, przywieźli psa policyjnego i konie.

Każde dziecko (nawet to duże) znalazło dla siebie coś ciekawego. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkurencjach organizowanych przez OHP i Fundację Arka Nadziei, otrzymały upominki. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli posilić się grochówką i kiełbaskami z grilla, ciasteczkami i słodkim pieczywem. Mamy nadzieję, że nasz udział w tego typu  imprezie stanie się już tradycją. Warto poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć radość, uśmiech  i satysfakcje dzieciaków po udanym  zaliczeniu kolejnej  konkurencji. 

Autor tekstu: Karolina Henig- wychowawca HP 5-13

Autor zdjęć: Karolina Henig- wychowawca HP 5-13, wolontariusze  HP 5-13

Artykuł ze strony Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP

 

 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram