Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa Niespodzianka dla dzieci w Świetlicy piotrkowskiego Hufca

HP 5-2 Piotrków Tryb.

Aktorzy Teatru Bez Barier

Dnia 7 grudnia w Świetlicy piotrkowskiego Hufca Pracy odbyła się Gwiazdkowa Niespodzianka. Przedsięwzięcie to zainicjowane przez organizację Samaritans Purse z USA od kilku lat zakorzeniło się w naszej placówce. Organizatorem i koordynatorem zadania obok Hufca Pracy jest fundacja Arka Nadziei z Tomaszowa Mazowieckiego. W ten urokliwy, grudniowy, przedświąteczny wieczór do Świetlicy hufca zawitało trzydzieścioro dzieci ze środowiska ze swoimi rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.  Gościliśmy także radną Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego panią Wiesławę Olejnik oraz nauczyciela Zakładu Doskonalenia Zawodowego Łukasza Gwiazdę. Magiczne spotkanie rozpoczęliśmy od wspaniałego przedstawienia pt. „Brzydkie kaczątko” przygotowanego w projekcie realizowanym w Hufcu pod kierownictwem animatorki kulturalnej Anny Bajdzienko. Aktorami w spektaklu były osoby niepełnosprawne współpracujące z hufcem oraz nasi podopieczni.

 

 

 

Dyrektor fundacji i Radna Powiatowa wręczają prezenty dzieciom

Bajka o brzydkim kaczątku, które zmieniło się w pięknego łabędzia oraz przesłanie wypływające z opowieści bardzo przypadło do gustu najmłodszej publiczności. Po wystąpieniu naszych aktorów – amatorów wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na koniec spotkania dyrektor fundacji Arka Nadziei - Anetta Markiewicz i radna RM - Wiesława Olejnik wręczyły wszystkim maluchom prezenty przygotowane przez rodziny i Wojewodę Łódzkiego.

 

Publiczność oklaskująca spektakl

Dla naszych podopiecznych i dla nas samych był to szczególny czas. Mogliśmy przekonać się, że dawanie komuś czegoś, nie oczekując nic w zamian przynosi ogromną satysfakcję, radość i spełnienie.  Te właśnie uczucia towarzyszyły nam podczas Gwiazdkowej Niespodzianki.

Tekst – Sławomir Górecki, Foto – Ewa Sawicka

Artykuł ze strony internetowej Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram