Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa niespodzianka w Starostwie Opoczyńskim

Gwiazdkowo, opłatkowo, noworocznie?

20 grudnia w Starostwie odbyła się już po raz trzeci w naszym mieście akcja.”Gwiazdkowa niespodzianka”, zainicjowana przez Fundację „Arka nadziei”, a zorganizowana przy współpracy ASKWP „Opoka”. Poprzedziły ją się jasełka, w których zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Libiszowie. Do występu przygotowały uczniów Dorota Stępień oraz Marianna Matysiak. Małym aktorom towarzyszył chór młodzieży z Libiszowa i okolic. Prezes „Opoki”, Franciszek Cieślik pogratulował dzieciom udanego występu i w nagrodę wręczył im drobne upominki.
Przybyłych na uroczystość gości powitała w imieniu Stowarzyszenia „Opoka” Marta Milczarczyk, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie. Następnie terapeutka z Fundacji „Arka nadziei”, Aneta Markiewicz przybliżyła obecnym historię akcji, docierającej do około 150 krajów i powodującej, że na ustach milionów dzieci pojawia się uśmiech. Kiedyś paczki przygotowywali biznesmeni, dziś robią to dzieci z różnych zakątków świata. Nad całością akcji czuwa amerykańska organizacja Samaritan?s Purse. Nadszedł wreszcie oczekiwany przez wszystkie dzieci moment, a mianowicie wręczanie prezentów. Z niecierpliwością czekały w długiej kolejce na moment otrzymania upragnionego upominku. W tym roku rozdysponowano około 600 paczek, z czego 154 trafiły do dzieci podczas „Gwiazdkowej niespodzianki” w Starostwie.
Marianna Matysiak wręczyła terapeutce z „Arki nadziei” podziękowanie za szczytną akcję i życzyła, aby te działania były popierane jak najczęściej. Podziękowała również przedstawicielom Stowarzyszenia ”Opoka” za współorganizację przedsięwzięcia.


Dzieci odbierają prezenty

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r. (TOP- Tygodnik Opoczyński)

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram