Tryb
Ciemny

Kto nie był głodny nie wie jak głód boli

W ramach obchodu Światowego Dnia Walki z Głodem w Szkole Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w naszym mieście odbyły się warsztaty tematyczno-problemowe dotyczące przeciwdziałania marnotrawieniu żywności oraz sposobów pomocy dla ludzi potrzebujących jedzenia.

Warsztaty dla uczniów odbyły się 16 października, a  przeprowadziła je  Fundacja Arka Nadziei wraz z przedstawicielami z Banku Żywności z Łodzi, na zaproszenie pedagoga zespołu p. Anity Przybysz-Wójciak.

Panie dietetyczki opowiedziały uczniom o tym, jak nie marnować żywności oraz przedstawiały Europejski Program Pomocy Żywnościowej, z którego w naszym mieście dzięki fundacji Arka Nadziei każdego roku korzysta 1000 osób.

Dla szkoły był to ciekawy sposób realizowana treści zawartych w szkolnym Programie Wychowawczo-Profilaktycznym. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę z zakresu ludzkiego głodu oraz utwierdzili się w przekonaniu, że głód nie dotyczy tylko Afryki. Głód przecież dotyka dzieci znajdujące się obok nas. Badania bowiem donoszą, że 120 000 polskich dzieci przychodzi do szkoły głodnych, a 160 000 jest niedożywionych.

Mądre robienie zakupów, właściwe ułożenie produktów w lodówce, w celu maksymalnego ich skonsumowania i minimalizacji wyrzucania przeterminowanej żywności na śmietnik oraz sposoby pomocy głodującym ludziom na pewno długo pozostaną w pamięci uczestników warsztatów.

Gościnnie warsztatach uczestniczyły uczennice z ZSP nr 8 pod opieką pedagog Anety Albrecht-Geszcz.

Uczestnicy warsztatów bardzo dziękują realizatorom za to ciekawe spotkanie.

Autor zdjęć APW

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram