Tryb
Ciemny

Lokalni Niebanalni – IV Piknik Organizacji Pozarządowych

Dnia 11 września br. na przystani OSIR-u odbył się kolejny już IV Piknik Organizacji Pozarządowych na którym nie zabrakło też naszej fundacji. Celem pikniku jest m.in. promowanie aktywności społecznej i idei wolontariatu oraz prezentacja działalności i dorobku trzeciego sektora.

W tegorocznym pikniku uczestniczyło 38 stowarzyszeń, fundacji, podmiotów działalności pożytku publicznego i nieformalnych grup inicjatyw lokalnych prowadzących działalność na terenie miasta dla których ten dzień to czas zabawy, radości i wielkiego świętowania.

Aura sprzyjała zwiedzaniu stoisk i wykonywaniu zadań w ramach gry plenerowej pt. „Zbójnickim szlakiem” (wydanych zostało 660 kart do gry, a na jej uczestników czekały trzy nagrody główne ufundowane przez prezydenta miasta oraz 40 upominków, na które złożyły się nagrody przekazane przez organizacje prezentujące się na pikniku), skocznym tańcom przy akompaniamencie Turnioków (w którym przodowały panie z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku), malowaniu górskich pejzaży, mierzeniu się ze ścianką wspinaczkową oraz mocowanie się na rękę z góralem przy stoisku naszej fundacji. Nadwyrężone siły można było zregenerować, częstując się najprawdziwszymi oscypkami prosto z Podhala lub nie mniej prawdziwą kwaśnicą z... kuchni członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do programu pikniku włączono też działania w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Ekopozytywni”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Był eko-kabaret pt. „Na betonie kwiaty nie rosną” połączony z zabawami i konkursami oraz zbiórka opakowań szklanych, przeprowadzana przez Wydział Inżyniera Miasta UM przy udziale tomaszowskiego oddziału spółki Veolia Usługi dla Środowiska. 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram