Tryb
Ciemny

„Lokalni Niebanalni” spisali się na medal

Za nami niedziela (9 września) pełna atrakcji towarzyszących V Piknikowi Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”. Wydarzenie przyciągnęło tłumy, wśród których znalazły się osoby w każdym wieku. Tegoroczny Piknik, zorganizowany na terenie „Przystani” Ośrodka Sportu i Rekreacji, przebiegał pod hasłem „Na medal” i przyjął sportowy charakter.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w grze interaktywnej „Na medal”, która jak zawsze cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci. Zadaniem uczestników tej gry było odwiedzenie określonej ilości stoisk promocyjnych na podstawie wcześniej wylosowanej mapki. Na każdym stoisku mieli do wykonania zadania, za których wykonanie otrzymywali pieczątki organizacji. Wśród graczy gry „Na medal” rozlosowano liczne nagrody przekazane przez organizacje biorące udział w Pikniku oraz 3 nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

W imprezie wzięło udział 45 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu naszego miasta. Była to doskonała okazja do bliższego zapoznania się z ich działalnością, codziennym funkcjonowaniem i przede wszystkim możliwość uświadomienia ludziom, że jest ktoś, kto nie będzie obojętny na ich problemy. To także sposób na promowanie wolontariatu, który jest niezwykle ważny w każdej działalności społecznej. Wśród licznych atrakcji znalazły się m. in. występy tomaszowskiej nieformalnej grupy tanecznej Nyan Rockerz oraz koncert zespołu Exodus 15 z piosenkami dla najmłodszych. Gwiazdą Pikniku był natomiast zespół Poparzeni Kawą Trzy. złożony z dziennikarzy między innymi Wojciecha Jagielskiego.

Piknik obfitował w imprezy towarzyszące, wśród których znalazły się IV Tomaszowskie Zawody Strzeleckie Młodzieży Szkolnej zorganizowane na Strzelnicy przy ul. Św. Antoniego, zawody wrotkarskie rozegrane na torze, a na tomaszowskich błoniach Miejskie Zawody Sportowo – Pożarnicze. Ludowy Klub Kolarski „Start” wspólnie ze sklepem rowerowym Bikemia i Urzędem Miasta zorganizowały również wyścig rowerowy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzieży do 13 lat.

Zgodnie z hasłem tegorocznego pikniku „Na medal” uczestnicy walczyć będą o medale i upominki w 5 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców (do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat). Zapisy przyjmowane będą przed zawodami w godz. 15.00 – 15.45.

Lokalni Niebanalni to nie tylko okazja do zabawy i zdobycia cennych informacji na temat organizacji pozarządowych. Piknikowi towarzyszyła niezwykle ważna akcja zbiórki krwi i możliwość zrobienia badań mammograficznych, których olbrzymie znaczenie coraz szerzej przenika do świadomości kobiet.

Tak wysoka frekwencja podczas Pikniku oraz otwartość tomaszowian na wszelkie akcje prowadzone podczas imprezy pokazały, że mieszkańcy naszego miasta i całego powiatu nie są obojętni na los innych. To także dowód na to, że warto organizować tego typu wydarzenia, by integrować się, niosąc pomoc innym.

Artykuł ze strony internetowej www. tvtomaszow.pl

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram