Tryb
Ciemny

Podsumowanie akcji "Wolontariat to coś dla ciebie” w Tomaszowie Maz.

W dniu 19.01.2012r. kadra i uczestnicy Hufca Pracy 5-13 w Tomaszowie Maz. na zaproszenie Fundacji Arka Nadziei wzięli udział w uroczystości ,,Wolontariat to coś dla ciebie”. Było to podsumowanie pracy wolontariuszy ze wszystkich szkół w mieście. Pracę wolontariuszy koordynowała pani Anetta Markiewicz terapeuta Fundacji, który od lat angażuje się w prace społeczne na terenie miasta i powiatu. Do współpracy już kolejny rok zaprasza naszych uczestników i kadrę hufca.
Z roku na rok nasze zaangażowanie jest coraz większe. W minionym roku to już nie tylko zbiórki żywności, czy pomoc w jej rozładunku, ale dwa nowe dla nas przedsięwzięcia. Jednym z nich była Akcja STOP marnowaniu żywności. Starsza młodzież prowadziła zajęcia wśród dzieci młodszych, aby uświadomić im problem głodu, a zarazem marnotrawstwa żywności na świecie. Dzieci ze szkół podstawowych nabytą wiedzę mogły natomiast wykorzystać biorąc udział w konkursie z nagrodami. Za udział w niej nasze dwie wolontariuszki Marta Wnuk i Marlena Polus otrzymały dyplomy i upominki z rąk dyrektora fundacji.

Kolejną była „Gwiazdkowa Niespodzianka”, podczas której wolontariusze pomagali w rozdawaniu paczek świątecznych. Brali udział również w organizacji imprezy, dekoracji sali oraz wystawiali sztukę teatralną. W tej kategorii cztery nasze uczestniczki odebrały podziękowania i upominki. Oprócz wymienionych Marty i Marleny były jeszcze Katarzyna Piotrowska oraz Angelika Majda. Pani dyrektor fundacji mile zaskoczyła kadrę hufca, bo również przygotowała dla nas dyplomy i drobne upominki. Bardzo wzruszyły nas jej słowa, że m.in. bez nas tych imprez by nie było, chociaż my wiemy, że największa zasługa jest po jej stronie. Od lat zmaga się z wieloma przeciwnościami, które dzielnie pokonuje. Co więcej każdy kolejny rok to nowe plany i inicjatywy.


Pamiątkowe dyplomy kadry i uczestników hufca

Na uroczystości było około 100 osób - dzieci, młodzież, nauczyciele. Rozdanie dyplomów poprzedził krótki występ artystyczny – młodzież z II LO. wystawiła sztukę z głębokim przesłaniem. Można z niej było wyciągnąć wnioski do dalszej pracy, szczególnie pracy wolontariusza: pracujmy i myślmy o sobie tak jak byśmy chcieli, aby inni nas odbierali. Nie dajmy się ubrać w schematy. Taki powinien być wolontariusz – indywidualista z wielkim sercem mający pomysł na siebie i chęć do działania na rzecz innych.

Autor tekstu i zdjęć-wychowawca HP Dorota Banaszkiewicz
Artykuł – Łódzka Wojewódzka Komenda OHP - Wydarzenia

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram