Tryb
Ciemny

Prawdy i mity HIV/AIDS -zajęcia profilaktyczne w Tomaszowie Maz.

Młodzież podczas zdjęć z p. Anettą Markiewicz

W dniu 06.11.2012 w tomaszowskim hufcu pracy przeprowadzono dwugodzinne zajęcia z młodzieżą kl. III gimnazjum w ramach programu zapobiegania HIV/AIDS współfinansowanego przez Urząd Wojewódzki w Łodzi.

  Zajęcia przeprowadziła terapeutka Fundacji Arka Nadziei - Anetta Markiewicz. Podczas zajęć młodzież mogła uzyskać informacje dotyczące możliwości zarażenia się wirusem HIV, objawów zarażenia, możliwości uzyskania pomocy. Jak się okazało ich dotychczasowa wiedza na ten temat była oparta o wiele krążących w społeczeństwie mitów. Młodzież mogła obejrzeć film profilaktyczny, rozwiązać test, zadawać mnóstwo pytań, tym bardziej że temat związany był z seksem, a to zawsze podnosi poziom zainteresowania młodzieży.

  Jedyną skuteczną bronią w walce z HIV/AIDS jest edukacja i płynąca z niej wiedza oraz nabyte, konkretne umiejętności związane z różnymi typami relacji między ludźmi. Obowiązkiem dorosłych jest przekazywanie pełnej i rzetelnej informacji na temat sposobów ochrony przed zakażeniem w różnych sytuacjach – także takich, których sami nie akceptują. Niezależnie bowiem od tego, czy nam się to podoba, czy nie, młodzi ludzie najczęściej sami decydują o swoim postępowaniu, a wyborów dokonują na własny rachunek. Wiedza sprawić może, że czynić to będą mądrze i tym samym bezpiecznie.

Autor tekstu i zdjęć: Karolina Henig - wychowawca HP 5-13

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram