Tryb
Ciemny

Program profilaktyczny „Podróż w Przyszłość”

W dniu 10 października br. nasza fundacja rozpoczęła realizację Programu Profilaktycznego „Podróż w Przyszłość” w Gimnazjum w Piotrkowie Tryb. w klasach I-III.
Program jest interaktywnym programem opracowanym tak, by jak najbardziej zaangażować uczniów, aby mogli uczyć się w ciekawy i skuteczny sposób. Podczas zajęć stawiamy przed gimnazjalistami wyzwania, nie tylko intelektualne – mówi realizator programu Anetta Markiewicz.

Uczniowie pracują w parach , grupach lub jako cała klasa analizują koncepcje, badają swoje uczucia, marzą o przyszłości, tworzą plan jak podejmować właściwe decyzje, po to by stawać się człowiekiem o dobrym charakterze. W programie są użyte różne metody takie jak analiza literatury, poezja, myślenie krytyczne, ćwiczenia ruchowe, dyskusje w grupie, praca własna, przykłady z przyrody i muzyka.
Program składa się z pięciu części: Relacje, Charakter, Praktyczne umiejętności życiowe, Seks we właściwej perspektywie, Podróż w Przyszłość. Ma on na celu przekazywać młodzieży pozytywne wartości i przekonania, na których opiera się podejmowanie dobrych decyzji w życiu.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram