Tryb
Ciemny

Świąteczny prezent dla dzieci z Inowłodza

Dzięki współpracy z Fundacją Arka Nadziei w Tomaszowie Maz. i ogromnemu zaangażowaniu Pani Anety Markiewicz już po raz drugi w naszej gminie odbywa się akcja Operation Christmas Child Polska GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA.

Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom w Rumunii. Projekt rozrastał się i został zaadoptowany jako Samaritan’s Purse w 1993, kiedy to około 28.000 paczek wysłano do dzieci w ogarniętej wojną Bośni. Od 1993 roku OCC wysłało ponad 100 milionów paczek do dzieci w 148 krajach. Paczki są pakowane i wysyłane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii, Szwajcarii i Nowej Zelandii.

W tym roku gościnnych progów dla akcji w naszej gminie użyczyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Inowłodzu, w której w dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie pod hasłem Gwiazdkowa Niespodzianka.
Uczniowie PSP w Inowłodzu pod kierunkiem Pani Moniki Goski i Pani Aliny Tomasik oraz Pana Romana Rodakowskiego przygotowali Bożonarodzeniowe Jasełka. Uroczystościom towarzyszyła piękna dekoracja wykonana przez uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Inowłodzu pod kierunkiem Pani Ali Tomasik i Pani Ewy Godlewskiej. W uroczystościach uczestniczyły dzieci klas I - III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie i Inowłodza - razem ponad 100 dzieci. Wszystkie obecne na uroczystości dzieci otrzymały paczki, które wręczała Pani Aneta Markiewicz i Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki. Całości dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bardzo Serdecznie Dziękujemy Pani Anecie Markiewicz za ogromne i bezinteresowne zaangażowanie oraz umożliwienie naszym dzieciom uczestniczenia w akcji. Również Bardzo Serdecznie Dziękujemy Panu Wójtowi Bogdanowi Kąckiemu za pomoc w organizacji uroczystości i zapewnienie dzieciom bezpłatnego dowozu oraz za wspólnie spędzony czas.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram