Tryb
Ciemny

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem-prelekcje wolontariuszy z HP 5-13

HP 5-13 Tomaszów Maz.

Aneta Gonciarz, Aleksandra Lechowska i dyrektor Fundacji Arka Nadziei na spotkaniu z uczniami kl. IV 16 października 2012r. tomaszowscy wolontariusze z Hufca Pracy 5-13 w Tomaszowie Maz. wzięli udział w akcji Stop Marnowaniu Żywności.

  Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Święto to ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i przypominać opinii publicznej o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje biedniejsze.

 Nasi uczestnicy: Aneta Gonciarz, Aleksandra Lechowska, Kinga Ziętek, Paulina Piotrowska, aktywnie włączyli się w podniesienie świadomości dzieci na ten temat, przeprowadzając lekcje w klasach IV Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Maz.  

Kinga Ziętek i Paulina Piotrowska- wolontariuszki HP 5-13 podczas prelekcji

  W spotkaniu w dniu dzisiejszym wzięło udział ok. 120 uczniów tej szkoły. Nasze wolontariuszki przygotowały wspólnie z p. Anettą Markiewicz prezentacje na podstawie, której omówiły zjawisko głodu na świecie i marnowania żywności w naszych domach. Na koniec dzieci wykonały test, w którym starały się udzielić odpowiedzi na pytania takie jak: co robić by nie marnować żywności, dlaczego nie powinniśmy wyrzucać żywności, jaka jest główna przyczyna marnotrawienia żywności, co najczęściej wyrzucają Polacy. Nasze wolontariuszki oceniły testy i troje uczniów z każdej klasy z najwyższą liczbą uzyskanych punktów otrzyma nagrody.

  Na terenie Tomaszowa Maz. akcję koordynuje Fundacja Arka Nadziei, z którą od lat współpracuje tomaszowski hufiec, we współpracy z Bankiem Żywności.

 Autor tekstu: Karolina Henig –wychowawca HP 5-13
Artykuł ze strony internetowej Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram