Tryb
Ciemny

Szkolenie wolontariuszy "Zatrzymać przemoc" w tomaszowskim hufcu

Wolontariusze z wychowawcą hufca K. Henig i dyrektorem Fundacji A. Markiewicz podczas szkolenia

W dniu 20.02.2013r. w tomaszowskim hufcu odbyło się szkolenie wolontariuszy, którzy po feriach będą prowadzić zajęcia w szkołach podstawowych w mieście w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

Inicjatorem pomysłu była kadra hufca oraz dyrektor Fundacji Arka Nadziei Anetta Markiewicz. Na szkolenie przygotowano prezentację pt. „Zatrzymać przemoc” oraz inne potrzebne do przeprowadzenia zajęć materiały dotyczące przemocy.  

W szkoleniu wzięło udział dziesięcioro wolontariuszy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Tomaszowa Maz, z czego połowę stanowili uczestnicy hufca pracy z Tomaszowa Maz. Szkolenie miało na celu przygotowanie ich do samodzielnego poprowadzenia zajęć na temat zjawiska przemocy wśród młodszych kolegów ze szkół podstawowych. Młodzież uczyła się jak przekazać te trudne treści dzieciom na zajęciach, ćwiczyli także scenki z życia, zdobyli informacje jak i gdzie szukać pomocy, jeżeli doświadcza się przemocy.  

Mamy nadzieję, że sprawdzą się doskonale w roli nauczycieli. To będzie na pewno cenne doświadczenie życiowe.
Artykuł ze strony internetowej: Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram