Tryb
Ciemny

Tylko słabi gracze biorą dopalacze

„Tylko słabi gracze biorą dopalacze”  – to słowa wypowiedziane przez najsłynniejszego polskiego koszykarza z NBA w kampani skierowanej do młodych ludzi. Marcin Gortat wystąpił  kiedyś w spocie reklamowym jako ten sportowiec, który nie potrzebuje "chemii" by czuć się świetnie.

W tym roku dużo słyszeliśmy o tragicznych przypadkach po zażyciu dopalaczy. Sprzedawcy dopalaczy nadal czują się bezkarni. Środki o tak naprawdę nieznanym składzie i wpływie na zdrowie człowieka nadal sprzedawane są w  Internecie czy w  sklepów z nawozami.  Jednak po ostatnim incydencie, jakim była śmierć młodej czternastoletniej dziewczyny (zresztą nie pierwsza), w mediach i w sejmie rozgorzała wielka dyskusja nad bezpieczeństwem i karaniem handlarzy dopalaczami.
Kontynuując te dyskusje rozmawialiśmy z młodymi ludźmi by wzbudzić w nich refleksje, a to przecież oni są odbiorcami tych środków. W  miesiącach listopadzie i grudniu byliśmy w kilku szkołach by poruszyć te kwestie tj. w Szkole Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Maz. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Czerniewicach, w Budziszewicach czy Zespole Szkół Rolniczych w Czarnocinie, ponieważ od stycznia do czerwca 2017 trafiło do naszej fundacji już 36 osób do 16 r.ż. po zażyciu tych tak bardzo niebezpiecznych środków. Na spotkaniach poruszyliśmy wiele ważnych kwestii a młodzi ludzie zadawali nam mnóstwo ważnych pytań co pokazuje nam jak ważne są dla nich takie zajęcia.

 

Foto relacja w dziale Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram