Tryb
Ciemny

Wolontariat to coś dla ciebie –Podziel się posiłkiem w tomaszowskim hufcu

W dniach 23-24.09.2011 ruszyła IX edycja akcji Podziel się Posiłkiem! – programu społecznego organizowanego przez firmę Danone, Telewizję POLSAT oraz Partnera Strategicznego – Banki Żywności. Akcja zakładała przekazanie miliona posiłków dla niedożywionych dzieci. W województwie łódzkim koordynatorem Zbiórki Żywności był Bank Żywności w Łodzi. Zbiórki odbywały się w około 2000 wybranych sklepach spożywczych na terenie całej Polski.

W Tomaszowie Mazowieckim Zbiórka Żywności została zorganizowana w tych dniach przez Fundację Arka Nadziei, z którą Hufiec Pracy 5-13 współpracuje od kilku lat w sklepach Biedronka, Kaufland i Supermarket Hoża.

Jak zwykle nasi uczestnicy wyrazili chęć pomocy i przyłączenia się do akcji. Wszak darczyńcą może być każdy, wystarczy drobny gest i chęci. Tym razem w akcji wzięło udział 10 uczestników Hufca Pracy 5-13. Stało się już tradycją, że uczestnicy hufca angażują się w działania wolontariatu mające przynieść pomoc lub ulgę potrzebującym. Działają pod hasłem „Wolontariat to coś dla ciebie”. Tym razem chodziło o niedożywione dzieci. W tym roku w Tomaszowie Maz. udało się zebrać w sumie 1300 kg żywności o długim terminie ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne i rybne, warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. Trafi ona do najbardziej potrzebujących rodzin, niejednokrotnie też do uczestników hufca.

Nowy rok to nowe wyzwania dla wszystkich, a szczególnie dla tych którzy chcą być aktywni. Tomaszowski hufiec w swoim kalendarzu przedsięwzięć ma wiele akcji, w które młodzież angażuje się co roku. Pojawiają się też nowe zadania. Jedno z nich już w październiku, a będzie to akcja ,,Stop przeciwko marnowaniu żywności”.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram