Tryb
Ciemny

Wolontariusze tomaszowskiego hufca Lokalni Niebanalni

HP 5-13 Tomaszów Maz.

Uczestniczki hufca z zaprzyjaźnioną formacją „Strzelec”  

W dniu 08.09.2013r odbył się VI Piknik Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”, w którym wzięło udział 7 wolontariuszy z tomaszowskiego hufca. Reprezentowali oni Fundację ,,Arka Nadziei”, z którą hufiec realizuje w ciągu roku kilkanaście akcji wolontariackich.

W tym roku piknikowi patronowała twórczość Juliana Tuwima, a jedną z atrakcji była gra terenowa „Lokomotywa” nawiązującej do twórczości Juliana Tuwima, w której nasi uczestnicy aktywnie brali udział. Były też występy słowno-muzyczne związane z twórczością J. Tuwima.

Uczestniczka hufca HP 5-13 Kinga jako „Rzepka” (gra terenowa)  

Piknik zgromadził w tym roku 50 organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu tomaszowskiego. Organizacje przygotowały stanowiska, na których prezentowały swoje osiągnięcia, działalność i zapraszały do współpracy.  

Artykuł ze strony internetowej Ochotniczych Hufców Pracy

Pamiątkowe zdjęcie wolontariuszy z dyrektorem fundacji p. Anetta Markiewicz. Od prawej uczestniczki HP 5-13 Justyna, Kinga, Roksana, Bernadetta, Malwina, Patrycja, Paulina  

Piknik jest stworzoną przez organizacje i dla organizacji przestrzenią, dzięki której mogą one promować aktywność społeczną mieszkańców miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz ideę wolontariatu, prezentować swoją działalność i dorobek, wymieniać się doświadczeniami i poszukiwać płaszczyzn współpracy. Daje też możliwość pokazania młodym ludziom, że można się bawić bez alkoholu i używek Cieszy nas, że nasi uczestnicy mogli się tak aktywnie zaangażować w udział w tej niebanalnej imprezie i wspierać kulturę, sport rekreację i wolontariat na terenie naszego miasta.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram