Tryb
Ciemny

Zakończenie projektu Nasza Przyszłość 3 w Pleszewie

"Nasza przyszłość"
Zakończenie projektu Nasza Przyszłość 3 w Pleszewie
ŚHP 5-2 Piotrków Tryb. - wrzesień 2011

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
www.efs.gov.pl

W dniach 16-18 września uczestnicy projektu Nasza Przyszłość 3 brali udział w spotkaniu ewaluacyjnym w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie.

Zajęcia socjoterapeutyczne

W ramach 3 dniowego spotkania, w sobotę młodzież uczestniczyła w bloku sportowo – rekreacyjnym. Chętni mogli pobawić się w lesie w paintball. Ta atrakcja przygotowana przez organizatora cieszyła się największym zainteresowaniem naszych podopiecznych. W zabawie brała udział nasza socjoterapeutka – Anetta Markiewicz oraz ja – wychowawca grupy. Po południu nasi podopieczni raczyli się spacerem w Arboretum w Gołuchowie. W parku tym można podziwiać świerki syberyjskie i kaukaskie, grecką jodłę i klon czerwony. Uroku temu miejscu dodaje, przepływająca przez malownicze stawy, rzeka Ciemna (Trzemna). Nieopodal znajduje się jedyne w Europie muzeum leśnictwa. Ponadto w lesie sąsiadującym z parkiem na ogrodzonym terenie żyje stadko żubrów.

Pleszew to miasto, które stale się rozwija. Ciekawym połączeniem przeszłości i teraźniejszości jest pleszewski rynek, który nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć w blasku ulicznych latarni podczas sobotniej wycieczki po mieście. Niedzielny poranek beneficjenci projektu spędzili na zajęciach z socjoterapeutą. Pani Anetta Markiewicz przeprowadziła zajęcia z grupą, a na koniec obdarowała każdego uczestnika oryginalnym prezentem.


Uczestniczki projektu w Arboretum w Gołuchowie

Uczestnicy otrzymali również płytę ze zdjęciami z obozu w Strzelcach Krajeńskich oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie ewaluacyjne było okazją do podsumowania działań prowadzonych podczas trwania projektu Nasza Przyszłość 3. Wychowawcy i socjoterapeuci dokonali analizy zrealizowanych zadań, a uczestnicy mieli okazję, po raz ostatni w takim gronie, w ciekawy sposób spędzić czas wolny.

Komendant 5-2 ŚHP - Sławomir Górecki

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram