Tryb
Ciemny

Zatrzymaj przemoc - reagowanie w sytuacjach trudnych. DZIEŃ KOBIET

Spotkanie dla Kobiet, które odbyło się 8 marca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubochni zorganizowane zostało z inicjatywy Wójta Gminy Lubochnia – Tadeusza Józwika oraz Przewodniczącego Rady Gminy Lubochnia – Piotra Majchrowskiego. Głównym jego tematem było „Zatrzymaj przemoc – reagowanie kobiety w sytuacjach trudnych”. Wykład na ww. temat wygłosiła dla wszystkich uczestników spotkania zaproszony terapeuta uzależnień Pani Anetta Markiewicz z Fundacji „Arka Nadziei”.

Poruszyła ona problem przemocy psychicznej i fizycznej w rodzinach związanej z nadużywaniem alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Obecne na sali osoby dowiedziały się w jaki sposób można radzić sobie z takimi problemami, a także jak motywować osoby uzależnione do podjęcia terapii. Po wygłoszonym wykładzie każdy z obecnych miał możliwość otrzymania broszur informacyjnych dotyczących uzależnień, jak również indywidualnych konsultacji z przybyłym terapeutą. Wśród pań obecnych na Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni były członkinie z Kół Gospodyń Wiejskich, Panie Sołtyski, Radne Gminy Lubochnia, Kierowniczki jednostek organizacyjnych, Dyrektorki Szkół.

         Podjęte działania profilaktyczne zostały połączone z Dniem Kobiet i z tej okazji po wykładzie na scenie pojawiła się młodzież z Publicznego Gimnazjum w Lubochni, która przygotowała program kabaretowy pn. : „8 marca na wesoło” Na sam koniec spotkania Władze Gminy Lubochnia złożyli życzenia wszystkim paniom uczestniczących w spotkaniu, wręczyli kwiaty  oraz zaprosili na poczęstunek.  Zdjęcia ze spotkania można oglądać w zakładce galeria zdjęć lub pod linkiem:

http://lubochnia.e-tomaszowski.pl/index.php/galeria_zdjec,rok_2012,102

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram