Tryb
Ciemny

„Gwiazdkowa Niespodzianka” ruszyły przygotowania.

W Piotrkowie Tryb., Tomaszowie Maz., Opocznie, Rozprzy ruszyły próby i przygotowania do akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka” 2011r.

"Gwiazdkowa Niespodzianka" - akcja charytatywna polegająca na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci w wieku od 2-14 lat ze środowiska lokalnego, dzieci ze środowisk dotkniętych biedą i patologiami lub poszkodowanych przez los. Prowadzona jest w czasie, który najlepiej symbolizuje miłość Boga – w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Miłość Boga do człowieka jest największą wartością, która przyświeca tej inicjatywie. Ci którzy doświadczyli tej miłości i są jej świadomi, chcą poprzez okazanie zainteresowania i serca wraz z upominkami przekazać ją dalej.

Historia przedsięwzięcia sięga 1989 r. Brytyjski biznesmen oglądał w telewizji relację z wydarzeń w Rumunii. Zaniepokoił go widok biednych dzieci na ulicach. Pomyślał: „ja siedzę sobie tutaj wygodnie, a one nigdy nie miały prawdziwej gwiazdki...”. Ta myśl nie dawała mu spokoju. Przyniosła go dopiero modlitwa i prosty pomysł - kupił mnóstwo zabawek i słodyczy, zapakował wszystko do wielkiego samochodu i... tuż przed świętami pojechał do Rumunii. Tam, na ulicach Bukaresztu spotkał pewnego pastora, zastanawiającego się nad tym, jak mógłby pomóc dzieciom. I tak rozpoczęła się jedna z największych akcji charytatywnych na świecie.

Dziś „Gwiazdkowa Niespodzianka” dociera do 150 krajów i milionów dzieci. Paczek nie przygotowują jednak biznesmeni. Robią to dzieci, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii i innych państw. Przez cały rok odkładają kieszonkowe i za oszczędzone pieniądze szykują upominki. W określonym czasie przynoszą je do punktów zbiorczych, gdzie są przepakowywane i uzupełniane, a potem wysyłane w świat. Nad całością akcji czuwa amerykańska organizacja Samaritan’s Pure.

Fundacja ARKA NADZIEI jest organizatorem akcji na terenie powiatu tomaszowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego.

W tym roku w akcję włączyła się młodzież z różnych szkół w miastach, w których się odbędzie. Młodzi wolontariusze po okiem nauczycieli i wychowawców przygotowują przedstawienie dla dzieci.

Jest to opowieść, o miasteczku Drewniaczków, z których każdy jest inny - ładny , brzydki, kolorowy, szary, wesoły, smutny. Podczas ich poznawania dowiadujemy się, że każdy z nas jest wyjątkowy i w tej wyjątkowości tkwi piękno każdego z nas. Nie jest ważne co myślą o nas ludzie, ważne co sądzi o nas Bóg, który nas stworzył i nie popełnił żadnego błędu w tworzeniu.

Chcemy, by w tych dniach każde dziecko, które nas odwiedzi , oprócz paczki jaką otrzyma, poczuło się wyjątkowe, by w jego małym serduszku zagościła radość i szczęście a magia Świąt sprawiła , by to szczęście trwało …

Wielka gala odbędzie się 19 grudnia w Piotrkowie Tryb, 20 grudnia w Opocznie, 21 grudnia w Tomaszowie Maz, i 22 grudnia w Rozprzy. Ogółem rozdamy 600 paczek.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram