Tryb
Ciemny

796 - rocznica urodzin Piotrkowa pod hasłem: Wolny Piotrków

Dnia 12 czerwca br miasto Piotrków Trybunalski obchodziło swoje 796 urodziny.
Z tej okazji w Rynku Trybunalskim odbyła się impreza plenerowa. Nasza fundacja wraz z Prezydentem Miasta Krzysztofem Chojniakiem, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gimnazjum ZDZ, Ochotniczym Hufcem Pracy, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i grupą mieszkańców miasta była współorganizatorem tych urodzin.

Pod hasłem „Wolny Piotrków” przygotowaliśmy akcję antynarkotykową w której promowaliśmy zdrowy styl życia. Były plakaty i ulotki z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii zniechęcające do używania środków psychoaktywnych, przeciąganie liny, gdzie piotrkowianie mogli zmierzyć swoje siły z uzależnieniem, potyczki na wiosła z nałogiem ale także zawody sportowe, gdzie należało  skoczyć na skakance 796 razy w czasie nie dłuższym niż 796 sekund. Na Rynek przybywała młodzież wraz z nauczycielami z piotrkowskich szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 
W każdej grupie można było powalczyć o nagrodę indywidualną i grupową.

Do zabawy włączyli się również starsi  mieszkańcy miasta. Na zakończenie imprezy było losowanie nagród, które w imieniu organizatorów przekazał wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Andrzej Kacperek. Atmosfera na Rynku była wyjątkowa, dokładnie zresztą podkreślająca wyjątkowość tego bogatego w historię  i pięknego miasta.

 

Więcej zdjęć w dziale Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram