Tryb
Ciemny

Bezpieczne wakacje

W dniach 18 i 21 lipca w świetlicach wiejskich w Konewce i w Królowej Woli odbyły się spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży pt. Bezpieczne wakacje. Są one jednym z działań w ramach projektu „Dzień dobry – bez przemocy” realizowanego przez GOPS w Inowłodzu i mają na celu poszerzenie oferty Rodzinnego Punktu Konsultacyjnego o dodatkowe wsparcie terapeutyczno-psychologicznego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Inowłódz. Tym razem ze względu na czas wakacji i wypoczynku spotkaliśmy się w terenie, w gościnnych świetlicach Gminnego Centrum Kultury.
Warsztaty prowadziła Pani Anetta Markiewicz terapeuta uzależnień z tomaszowskiej fundacji „Arka Nadziei”. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie wakacji, zagrożenia płynące z różnego rodzaju uzależnień oraz ich profilaktyka a także zdrowy styl życia. W spotkaniu wziął także udział przedstawiciel Policji, sierżant Tomasz Januszek z Komisariatu w Czerniewicach, który przypomniał uczestnikom zagrożeniach jakie mogą wystąpić w trakcie letniego wypoczynku nad wodą, w lesie i na drodze. Wspólne popołudnie zakończyliśmy w wakacyjnym klimacie przy ognisku i grillu.

Artykuł ze strony internetowej Gminy Inowłódz

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram