Tryb
Ciemny

Blokowisko 2012

15 września br. w godzinach od 10.00 do 14.00 Fundacja ,Arka Nadziei'' po raz kolejny zakończyła wspólnie z dziećmi - mieszkańcami osiedla Niebrów tegoroczne lato.

Spotkanie zorganizowali pracownicy i wolontariusze Arki we współpracy z kadrą i uczniami Hufca Pracy 5-13 z Tomaszowa oraz ze studentami pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki uzależnień z UJK filia w Piotrkowie Tryb, odbywającymi w fundacji praktyki zawodowe.

Impreza odbyła się na placu przy ul. Dzieci Polskich 43 obok siedziby fundacji, tym razem pod nazwą ,,Blokowisko 2012'' i obejmowała gry i zabawy artystyczno - ruchowo /sportowe. Organizatorzy aż do momentu rozpoczęcia obawiali się o frekwencję z powodu niezbyt sprzyjającej pogody, jednak mimo chłodu i przelotnego deszczu na miejscu zjawiła się spora grupa dzieci i ich opiekunów gotowych do wspólnej zabawy.

Blokowisko rozpoczęło się pokonywaniem ustawionego przez studentów toru przeszkód, z którym dopingowane przez kolegów dzieci sprawnie sobie radziły. Następnie, w ramach odpoczynku po niemałym wysiłku dyrektor Fundacji - p. Anetta Markiewicz opowiedziała historię biblijną o domach na skale i piasku. Historia uświadomiła dzieciom, jak ważne jest budowanie swojego życia na solidnych fundamentach. By nawiązać do opowiadania, zorganizowany został konkurs na najlepszą budowlę - uczestnicy, wyposażeni w przybory szkolne i materiały do kolażu wykonywali z tektur i gazet domki, z których najładniejszy został nagrodzony słodką niespodzianką dla zespołu budowniczych.
Niemałe emocje wzbudziło przeciąganie liny - najpierw podzielono na dwie grupy dzieci, a następnie zwycięzcy musieli zmierzyć się z wolontariuszami i studentami. Równie chętnie uczestnicy oddali się grze ,,kubb'', polegającej na umiejętnym strącaniu drewnianych przeszkód z pola drużyny przeciwnej.
Podobnie jak w zeszłym roku wyłoniono najlepszych w każdej konkurencji, których nagrodzono słodyczami, a wszystkie dzieci po zakończeniu zabaw otrzymały za udział w Blokowisku upominki - przybory szkolne i zabawki.

Cel Blokowiska 2012 został osiągnięty - spora grupa dzieci wzięła udział we wspólnym spędzaniu wolnego, sobotniego przedpołudnia. Częstowane słodyczami chętnie bawiły się ze sobą, poznawały nawzajem i uczyły pracy w grupie.
Ich uśmiechy, kiedy opuszczały spotkanie, były najlepszą nagrodą za starania organizatorów włożone w przygotowanie spotkania.

Więcej zdjęć w dziale Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram