Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
umowa nr 171/EKW/HN/DLiC/2023 z dnia 02.01.2023 r. KONTYNUACJA
Uczestnicy Programu Candis mogą uzyskać profesjonalne wsparcie zarówno w sytuacji w której decydują się ograniczyć spożycie konopi lub chcą całkowicie zrezygnować z jej używania.
Świadomi tego procesu twórcy Programu Candis, przygotowali specjalną ścieżkę, która przewiduje różne trudności i zapewnia odpowiednie wsparcie terapeutyczne.
Terapia obejmuje cykl 11 spotkań w ciągu 2-3 miesięcy i obejmuje 3 etapy:
Program Candis realizowany jest na terenie całej Polski. Lista terapeutów dostępna jest na: https://candisprogram.pl/strony/placowki
Skuteczność Programu Candis została sprawdzona i potwierdzona w krajach Europy Zachodniej: w Niemczech, Austrii, Luksemburgu i Szwajcarii. Jego efektywność oceniana jest na podstawie badań ewaluacyjnych na grupie 545 osób, które ukończyły pełen cykl programu. Z badań przeprowadzonych w Dreźnie (Niemcy) wynika, że prawie aż 50% Uczestników programu nie wróciła do użytkowania konopi w okresie 3-6 miesięcy po ukończeniu leczenia, a prawie 40% znacznie ograniczyło spożywanie.
Dla osób, które chcą doraźnie sprawdzić, czy problem używania konopi, dotyczy również ich, mogą to zrobić za pomocą testu: https://candisprogram.pl/strony/test-pum
Włączenie do programu tylko po rozmowie wstępnej, na którą można się umówić dzwoniąc pod nr tel. 695-621-965
Całkowity koszt realizacji zadania 31 000 zł, dotacja KCPU 30 000 zł