Tryb
Ciemny

Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie

W ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej - Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi pod w/w tytułem nasza fundacja przeprowadziła w Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim spotkania dla młodzieży i rodziców. Celem spotkań jest obniżenie wśród uczniów tendencji do podejmowania ryzykownych zachowań generowanych przez grupę i prowadzących do sięgania po substancję psychoaktywne oraz uświadomienie rodzicom jak ważne jest ich wsparcie i dobra wiedza na temat różnych środków po które chętnie sięgają ich dzieci.

Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że dopalacze to narkotyki. Tak samo działają na ośrodkowy układ nerwowy, powodując różnego rodzaju odlot, ale i tak samo zwłaszcza przy przedawkowaniu, mogą wywołać problemy z układem krążenia, kilkudniowe depresje, problemy ze snem, zatrucia, powodują agresywne zachowanie i co najgorsze – tak samo mogą prowadzić do uzależnienia. Zażyciu dopalaczy towarzyszą niepożądane efekty. Zjazd pojawia się po ustąpieniu fazy euforycznej:

* wzrost ciśnienia (nawet do wartości 255/220 przy normie 120/80), podwyższenie tętna (nawet do 190 uderzeń serca na minutę, gdy zwykle to ok. 70) i temperatury ciała;

* stany lękowe (osoby pod wpływem dopalaczy słyszą głosy, widzą rzeczy, których nie ma, mają urojenia o charakterze prześladowczym).

Nowe substancje psychoaktywne stanowią coraz poważniejszy problem, dlatego warto o tym mówić.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram