Tryb
Ciemny

Działania towarzyszące POPŻ 2016

W okresie od stycznia do kwietnia 2016 roku w siedzibie naszej fundacji zostało przeprowadzone szereg warsztatów z zakresu dietetyki w ramach programu POPŻ 2015/2016. Nas podopieczni mogli bezpłatnie skorzystać z zajęć dotyczących podstawowych zasad zdrowego odżywiania, ale także nauczyć się m.in. czytać etykiety spożywcze czy poradzić się specjalisty w sprawie diety swojej lub osoby bliskiej w ramach porad indywidualnych. Dzięki temu zyskali wiedzę i umiejętności potrzebne do podejmowania codziennych, zdrowych wyborów żywieniowych. Co ważne, dietetyk- Katarzyna Siuda, wzięła pod uwagę ograniczone możliwości finansowe uczestników i obaliła mit, że zdrowe odżywianie musi być drogie. Przeciwnie, namawiała, aby w zależności od pory roku kupować produkty sezonowe. Dzięki temu zyska nasz budżet domowy, a produkty, które będziemy spożywać (zwłaszcza owoce i warzywa) będą najbardziej bogate w składniki odżywcze.
Zainteresowanie warsztatami z dietetykiem, a także poradami indywidualnymi w ramach programu było duże. Podczas zajęć bardzo często panowała atmosfera twórczej dyskusji, pojawiało się wiele pytań dotyczących m.in. diety w chorobach czy żywienia dzieci. Część osób wyraziła również chęć uczestniczenia w kolejnych zajęciach, o bardziej rozszerzonej treści zakresu żywienia. Zaproponowano tematykę, która była by ciekawa dla uczestników w następnych edycjach programu.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram