W dniach od 17 do 21 grudnia br. w miejscowościach Piotrków Trybunalski, Rozprza, Tomaszów Mazowiecki i Opoczno za sprawą naszej fundacji po raz kolejny odbyła się akcja charytatywna pt. ” Gwiazdkowa Niespodzianka”.
„Gwiazdkowa Niespodzianka” to największa wspólna akcja charytatywna środowiska ewangelikalnego w naszym kraju. Zapoczątkowana w roku 1999 przez Biblijne Seminarium Teologiczne jest obecnie kontynuowana przez Unię Ewangelikalną we Wrocławiu. Jest to spontaniczny ruch o charakterze ponad denominacyjnym, skupiający kościoły i organizacje chrześcijańskie. Paczki te pozyskujemy od zagranicznych sponsorów a także z kraju. Celem jest praktyczne okazanie dzieciom i ich rodzinom miłości Boga a także niesienie pomocy bo nie rzadko zdarza się, że stół wigilijny jest pusty. I nie chodzi tylko o okazanie tej bezpośredniej materialnej pomocy ale bardziej zapalenia iskierki nadziei, która może pomóc zmienić życie. Naszą akcję związaliśmy z najbogatszym kulturowo i najpiękniejszym świętem polskim – Bożym Narodzeniem. Pragniemy aby bez sztucznej pompy, najważniejsze wartości naszej tradycji dotarły do tych zagubionych i zapomnianych, a także poszkodowanych przez los, którzy czują się opuszczeni.
Dlatego co roku przed rozdaniem paczek pokazujemy specjalnie na ten cel przygotowane przedstawienie, przez które chcemy pokazać, że Pan Bóg o nas nigdy nie zapomina, to raczej my możemy zapomnieć o nim. Ta akcja jest częścią ogólnoświatowego projektu pn. Operation Christmas Child prowadzonego przez amerykańską organizację charytatywną Samaritan’s Purse, w ramach którego tylko w ostatnim sezonie przygotowano w całym świecie 8,5 mln. paczek i przesłano do 124 krajów, w tym Polski. Nasz kraj otrzymał 22 tys. upominków. Każdy z nich jest indywidualną, inną od pozostałych paczką, przygotowaną przez dziecko lub osobę dorosłą z Niemiec.
W naszym przypadku organizatorem tej zbiórki i naszym partnerem jest niemieckie stowarzyszenie Geschenke der Hoffnung e.V. W tym roku nasza fundacja na terenie województwa łódzkiego w czterech miejscowościach rozdała aż 600 paczek. Dzięki Samaritan’s Purse mieliśmy 210 paczek, a 390 paczek zrobiliśmy dzięki: Urzędowi Wojewódzkiemu w Łodzi, przez zbiórkę żywności, która odbyła się 7 i 8 grudnia oraz wkład firmy Chipita Poland. Dziękujemy Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej stacjonującej w Tomaszowie Mazowieckim za przywiezienie paczek z miejscowości Radzyń Podlaski.
Do akcji co roku przyłącza się ogromna grupa indywidualnych wolontariuszy ale i także szkoły wraz z pedagogami. Dziękujemy wszystkim, którzy z takim zapałem i zaangażowaniem włączyli się w tą akcję to dzięki Wam wszystko się udało a radość dzieci i wdzięczność ich rodzin możecie zobaczyć także na zdjęciach.
Więcej zdjęć w dziale Galeria