Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa Niespodzianka w Ujeździe

W dniu 19 grudnia 2013r. w Zespole Szkół w Ujeździe odbyła się ostatnia w tym roku akcja charytatywna Gwiazdkowa Niespodzianka. Nasza fundacja na terenie województwa łódzkiego w siedmiu miejscowościach rozdała aż 650 paczek. Dziękujemy organizacji Samaritan’s Purse, Wojewodzie Łódzkiemu, Generałowi Wojska Polskiego i Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej stacjonującej w Tomaszowie Mazowieckim.

Do akcji co roku przyłącza się ogromna grupa indywidualnych wolontariuszy ale i szkoły wraz z pedagogami. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy z takim zapałem i zaangażowaniem włączyli się w tą akcję. To dzięki Wam wszystko się udało a radość dzieci i wdzięczność ich rodzin mogliśmy widzieć na każdym spotkaniu.

Gwiazdkowa Niespodzianka” to największa wspólna akcja charytatywna środowiska ewangelikalnego w naszym kraju. Zapoczątkowana w roku 1999 przez Biblijne Seminarium Teologiczne. Jest to spontaniczny ruch o charakterze ponad denominacyjnym, skupiający kościoły i organizacje chrześcijańskie. Paczki te pozyskujemy od zagranicznych sponsorów a także z kraju. Celem jest praktyczne okazanie dzieciom i ich rodzinom miłości Boga a także niesienie pomocy bo nie rzadko zdarza się, że stół wigilijny jest pusty. I nie chodzi tylko o okazanie tej bezpośredniej materialnej pomocy ale bardziej zapalenia iskierki nadziei, która może pomóc zmienić życie. Naszą akcję związaliśmy z najbogatszym kulturowo i najpiękniejszym świętem polskim – Bożym Narodzeniem. Pragniemy aby bez sztucznej pompy, najważniejsze wartości naszej tradycji dotarły do tych zagubionych i zapomnianych, a także poszkodowanych przez los, którzy czują się opuszczeni. Dlatego co roku przed rozdaniem paczek pokazujemy specjalnie na ten cel przygotowane przedstawienie, przez które chcemy pokazać, że Pan Bóg o nas nigdy nie zapomina, to raczej my możemy zapomnieć o nim. Ta akcja jest częścią ogólnoświatowego projektu pn. Operation Christmas Child prowadzonego przez amerykańską organizację charytatywną Samaritan’s Purse.

 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram