Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa Niespodzianka w piotrkowskim hufcu

HP 5-2 Piotrków Tryb.

Podczas wręczania świątecznych podarunków

W piątkowy wieczór 16 grudnia 2016r. w świetlicy piotrkowskiego hufca zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera, a to za sprawą akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka” Organizatorem i koordynatorem zadania jest fundacja Arka Nadziei z Tomaszowa Mazowieckiego, która tego dnia przywiozła upominki dla podopiecznych naszej świetlicy.
Aktywni piotrkowskiego hufca pracy, kolejny rok z rzędu byli organizatorami tego przedsięwzięcia. Atrakcją wieczoru były przygotowane Jasełka. Dla przybyłych gości, była część artystyczna przygotowana przez młodzież hufca. Jasełka, które przygotowali przeniosły nas do czasów narodzin Pana Jezusa. Finał przedsięwzięcia poprzedziły przygotowania - wykonywanie dekoracji, próby do przedstawienia , ćwiczenia odgrywanych ról, śpiewanie kolęd. W rolę Maryi wcieliła się Milena Wiśniewska, natomiast Józefem był Daniel Panicz. Jako królowie rolę odegrali Konrad Osuch, Mateusz Migała i Kacper Rózga, pastuszkami byli Emilia Gadula i Bartosz Lenarcik a narrację poprowadził Dawid Matusiak. Aktywni wprowadzili dzieci w świąteczną atmosferę, opowiadając historię narodzin dzieciątka Jezus i śpiewając znane wszystkim kolędy. Po przedstawieniu dzieci otrzymały „Gwiazdkowa Niespodziankę” ufundowaną przez fundację Arkę Nadziei we współpracy z Wojewodą Łódzkim. Paczki wręczyły dzieciom dyrektor fundacji Arka Nadziei pani Anetta Markiewicz oraz komendant hufca Anna Górecka. Uśmiechnięte dzieci, emanowały radością, otwierały prezenty w mgnieniu oka, z dala słychać było radość jaka unosiła się w murach naszej jednostki.

Była to bardzo udana inicjatywa naszych podopiecznych. Z wielkim zaangażowaniem i radością stworzyli piękny klimat Bożego Narodzenia, który nasi mali goście zapamiętają na długo.

Tekst i foto: Damian Papiernik

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram