Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa niespodzianka w Tomaszowie Mazowieckim

Okres przedświąteczny – to czas pojednań, refleksji oraz pomocy potrzebującym. Warto wtedy zadbać o to, aby w codziennym zabieganiu dorośli i dzieci nie zapomnieli o najważniejszych wartościach w naszym życiu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim zaangażowali się w przedświąteczną akcję „Gwiazdkowa Niespodzianka”, organizowaną przez Fundację Arka Nadziei dla dzieci z rodzin powiatu tomaszowskiego, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Kierowali się w tym działaniu przeświadczeniem, że wielkość człowieka polega na tym, że potrafi się dzielić z innymi i wspierać ich w różnych sytuacjach życiowych. Podsumowanie „Gwiazdkowej Niespodzianki” odbyło się 19 grudnia w sali obrad Urzędu Miasta. Wzięło w nim udział 130 dzieci wraz z rodzicami (w tym 48 z SP nr 13). Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 , przygotowani przez nauczycielki : Krystynę Rurarz , Anetę Kościstą, Monikę Pawlikowską, zaprezentowali zebranym jasełka. Każde zaproszone dziecko otrzymało prezent przesłany przez niemiecką rodzinę . Akcja była współfinansowana również przez Wojewodę Łódzkiego.
Urząd Miasta reprezentował wiceprezydent Tomasz Jurek oraz sekretarz miasta Katarzyna Marchewka. Obecni byli również ppłk Wojciech Jakóbczyk i mjr Włodzimierz Dąbrowski – przedstawiciele 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.


Źródło: ZSP nr 1
Strona internetowa Urzędu miasta w Tomaszowie Maz.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram