Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa Niespodzianka w Tomaszowie Mazowieckim

Grupa wolontariuszek z hufca 5-13 w roli mikołajów i śnieżynek z dyrektorem Fundacji i zaproszonym gościem

W dniu 19.12.2012  wolontariusze z HP 5-13 w Tomaszowie Maz brali udział w akcji charytatywnej „Gwiazdkowa Niespodzianka”.
Akcja jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child  i polega na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci z środowisk najuboższych lub poszkodowanych przez los. Nasz kraj jest jednym z 89, do którego trafiły paczki. Kiedyś paczki przygotowywali biznesmeni z Niemiec, Anglii i USA, dziś robią to dzieci z różnych zakątków świata. Nad całością akcji czuwa amerykańska organizacja Samaritan’s Purse.

  W akcję już od 3 lat włączyła się aktywnie spora grupa wolontariuszy z tomaszowskich szkół którzy pod okiem dyrektora Fundacji Arka Nadziei przygotowali przedstawienie i całą uroczystość.

Gwiazdkowa Niespodzianka w Tomaszowie Maz.

Odbiorcami upominków w Tomaszowie Maz. były dzieci z najbiedniejszych rodzin z terenu Tomaszowa Maz. Nasze uczestniczki przebrane w mikołajowe czapki i czerwone spódniczki witały wszystkich gości, a następnie pomagały we wręczaniu paczek. Wystąpiły też w odpowiedzialnej roli mikołajów i śnieżynek, sprawiając że na dziecięcych twarzach pojawiał się uśmiech. Malwina w roli Mikołaja spisała się znakomicie choć dzieci szczególnie upodobały sobie śnieżynkę Patrycję, z którą robiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy również naszym wolontariuszkom Kindze, Paulinie, Agnieszce i Martynie,które pomagały w rozdawaniu prezentów i świetnie opiekowały się małymi gośćmi oraz sprawiały, że dziecięce buzie były cały czas uśmiechnięte.

Artykuł ze strony Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram