Tryb
Ciemny

Gwiazdkowa Niespodzianka

Międzynarodowa akcja charytatywna pt. „Gwiazdkowa Niespodzianka” odbyła się za sprawą naszej Fundacji oraz KBwCH „Bezpieczna Przystań” w pięciu miejscowościach na terenie powiatu tomaszowskiego, opoczyńskiego i piotrkowskiego. Odbiorcami upominków było 600 dzieci w wieku od 2 do 14 lat. Gwiazdkowa Niespodzianka jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan's Purse.

W zamożniejszych krajach prywatne osoby przygotowują prezenty świąteczne dla ubogich dzieci w innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym z 89, do których te paczki trafiły, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA. W Polsce akcja ma już dwunastoletnią tradycje. Świąteczne upominki dotarły już do 400 000 polskich dzieci w większości gmin od Bieszczad po Mazury, Kotlinę Kłodzką Pomorze. Akcja przeprowadzana jest w czasie, który najlepiej symbolizuje miłość Boga – w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Miłość Boga do człowieka jest największą wartością, która przyświeca tej inicjatywie. Ci którzy są świadomi tej miłości i jej doświadczyli w życiu, chcą poprzez okazanie zainteresowania i serca wraz z upominkiem przekazać ją dalej. Powstała już spora "armia" wolontariuszy, którzy z jednej strony z dużym poświeceniem pracują na rzecz Gwiazdkowej Niespodzianki, z drugiej zaś rozbudzili społeczne współczucie i szereg dodatkowych inicjatyw zmierzających do przeciwdziałania ubóstwu. W tym roku w akcję włączyła się 90 osobowa grupa młodzieży z różnych szkół, która pod okiem pani Anetty Markiewicz przygotowywała przedstawienia i całą uroczystość w poszczególnych miejscowościach. Spotkania rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich, wspólnie śpiewaliśmy znane prawie wszystkim kolędy, były konkursy i wiele innych atrakcji. Dzieci świetnie się bawiły, ale też uważnie słuchały, kiedy młodzież występowała w specjalnie na ten cel przygotowanych przedstawieniach pokazujących miłość Boga do człowieka.

Jesteśmy wdzięczni za każdą osobę, która zaangażowała się w organizację tych spotkań, za pracowników i wolontariuszy, za młodzież i dzieci, za każdą, która przyczyniła się do tego, że spotkania odbyły się bez zakłóceń, za każdą, która była tam obecna z nami i oczywiście, za każdą osobę, która przygotowała paczkę-prezent w Polsce i zagranicą.

W szczególności podziękowania kierujemy do:

Pracowników firm w Warszawie : Macmillan Polska; Nasza Księgarnia, Skład Wina dobrewina.pl; Marrodent Oddział w Warszawie, którzy również w Polsce przygotowali paczki dla dzieci.

Pana dyrektora Andrzeja Więckowskiego z PCPR w Tomaszowie Maz. za sfinansowanie przewozu paczek do Tomaszowa.

Pana dyrektora Tomasza Zdonka z MDK w Tomaszowie Maz. za wypożyczenie nagłośnienia, kamery.

Pana komendanta Ireneusza Kołodzieja z OHP w Tomaszowie Maz. za pomoc w przygotowaniu ulotek i innych niezbędnych materiałów.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram