Tryb
Ciemny

Lokalni Niebanalni 2013

Piknik Organizacji Pozarządowych już za nami, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci osób, które 8 września odwiedziły tomaszowską Przystań. Niedzielne popołudnie było naprawdę NIEBANALNE, a to za sprawą rekordowej liczby 50 lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które stworzyły przestrzeń z mnóstwem atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Jak co roku głównym celem pikniku była prezentacja działalności i dorobku lokalnego trzeciego sektora, a także promowanie aktywności społecznej i idei wolontariatu. W tym roku Piknikowi patronował Julian Tuwim. Nie bez przyczyny zatem imprezę rozpoczęto utworem „A może byśmy tak…”, w wykonaniu Estery Pańczak. Zarówno najmłodszym, jak i starszym uczestnikom imprezy zapewniono liczne atrakcje m. in.: występy słowno – muzyczne uczestników tomaszowskich ośrodków kultury oraz uczniów Szkoły Podstawowej Tomek, naukę gry w szachy, dmuchany zamek, zabawy plastyczne, pokazy wozów strażackich, motocykli, samochodów sportowych, symulator dachowania. Chętni mogli zmierzyć swoje siły podczas wyścigów rowerowych. 

W trakcie Pikniku przeprowadzona została gra „Lokomotywa”. Zadaniem wszystkich uczestników, którym rozdano aż 700 kart do gry, było odwiedzenie określonej ilości stoisk promocyjnych na podstawie otrzymanej mapki. Wśród osób, które oddały prawidłowo wypełnione kupony, rozlosowano ponad 50 nagród ufundowanych przez organizacje oraz 3 nagrody Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Miłośnicy twórczości Tuwima mogli wziąć udział w akcji „Cały Tomaszów czyta Tuwima”. Organizacje stworzyły przestrzeń, w której chętni odpoczywali na ławce w towarzystwie samego poety, czytając na głos Jego utwory. Odważniejszych filmowano i wykonywano im zdjęcia. A przy naszym stoisku można było zmierzyć się ze sławną „Rzepką„ Juliana Tuwima, która wyrosła nam „…jędrna i krzepka…

Wiele zabawy i uśmiechów widzieliśmy podczas tegorocznego pikniku, dlatego z utęsknieniem będziemy czekać na następny. Dziękujemy dzieciom z Ochotniczego Hufca Pracy, które zawsze chętnie pomagają w naszych przedsięwzięciach.

 

Więcej zdjęć w dziale Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram