Tryb
Ciemny

Lokalni Niebanalni 2014

Piknik Organizacji Pozarządowych już za nami, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci osób, które dnia 7 września br. odwiedziły tomaszowską Przystań.
Niedzielne popołudnie było naprawdę NIEBANALNE, a to za sprawą 48 lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które stworzyły przestrzeń z mnóstwem atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Jak co roku głównym celem pikniku była prezentacja działalności i dorobku lokalnego trzeciego sektora, a także promowanie aktywności społecznej i idei wolontariatu. W tym roku tematem przewodnim Pikniku były Hawaje, które inspirowały do stworzenia pięknych dekoracji stoisk poszczególnych organizacji. Tradycją stało się rozpoczęcie imprezy utworem „A może byśmy tak…”, w wykonaniu Estery Pańczak. Zarówno najmłodszym, jak i starszym uczestnikom imprezy zapewniono liczne atrakcje m. in.: występy muzyczne uczestników tomaszowskich ośrodków kultury oraz słuchaczy Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, naukę gry w szachy, dmuchany zamek, zabawy plastyczne pod hasłem „Na plaży WAIKIKI”, pokazy wozów strażackich, samochodów retro i sportowych, ratownictwa wodnego, Freestyle kajakowy. Chętni mogli zmierzyć swoje siły podczas sportowych imprez towarzyszących, tj: VI Tomaszowskich Zawodów Strzeleckich, Wyścigów rowerowych, Mistrzostw Tomaszowa w jeździe szybkiej na wrotkach oraz Mistrzostw Świata w minisiatkówce pod hasłem „HAWAJE CUP”.

Piknik organizacji pozarządowych to dla naszej fundacji coroczne świętowanie tego wszystkiego co w ciągu całego ubiegłego roku udało nam się zrobić na rzecz miasta, a było tego naprawdę dużo. Realizowaliśmy unijny program żywnościowy dla najuboższych mieszkańców miasta, oraz programy: Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Wojewody Łódzkiego, czy Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wspólnie wyciągnęliśmy z nałogu kilkanaście młodych osób, wspieraliśmy dzieci i rodziców. Uczyliśmy studentów zaprzyjaźnionych uniwersytetów, którzy mogli sprawdzać swoją wiedzę i nabywać nowych praktycznych umiejętności. Inspirowaliśmy młodzież gimnazjalną tomaszowskich szkół do działań wolontaryjnych, w które coraz to chętniej się angażują. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przez ten cały rok byli z nami, wspierali nas i pomagali nam się rozwijać :)

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram