Tryb
Ciemny

Nastolatek – miedzy katastrofą a sukcesem

W dniu 4.04.2019 r. w Szkole Podstawowej w Budziszewicach w ramach realizacji programu profilaktycznego „Młodzież na Rozdrożu” odbyła się edukacja rodziców. Awantury zakończone trzaskaniem drzwiami, oskarżenia i wymówki. No i odwieczne: "z nim się absolutnie nie da rozmawiać!". To chleb powszedni rodziców, którzy mają w domu nastolatka. Co zrobić, by go wychować i nie zwariować? takie zajęcia prowadziła pani Anetta Markiewicz – dyrektor naszej fundacji.
Z kim wychodzisz? Gdzie będziesz? O której wrócisz? Dla rodziców są to istotne i absolutnie niezbędne informacje. Dla nastolatka bezprawna i pozbawiona podstaw inwigilacja. To jeden z tych obszarów, na którym najczęściej dochodzi do spięć. Przebywanie do późna poza domem jest przecież tym, co najdobitniej świadczy o poszerzaniu granic upragnionej wolności. A jednocześnie tym, co według rodziców jest najbardziej niebezpieczne. Do obrony swych pozycji obie strony potrafią wytoczyć najcięższe działa.
Jak problem ugryźć: prośbą czy groźbą? A jeśli jedne i drugie nie skutkują? - na takie pytania prowadząca starała się odpowiedzieć zatroskanym rodzicom.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram