Tryb
Ciemny

Podsumowanie programu na temat wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 20 grudnia br w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez nas programu mającego na celu zapobieganie zakażeniu HIV współfinansowanego przez Wojewódzki Urząd w Łodzi.

 

 

 

 

W okresie od 15.07 do 15.12.2012r. z programu skorzystało 12 szkół :
1. Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Maz
2. Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz
3. Gimnazjum w Czerniewicach
4. Gimnazjum dla dorosłych w Tomaszowie Maz
5. Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Maz
6. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Maz.
7. Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Tryb.
8. Gimnazjum ZDZ w Piotrkowie Tryb.
9. Gimnazjum w Ujeździe
10. Gimnazjum w Wiadernie
11. Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz
12. Gimnazjum nr 8 w Białobrzegach

Celem głównym programu było promowanie wśród młodzieży zachowań i postaw, które zabezpieczą ją przed zakażeniem wirusem HIV i chorobą AIDS, oraz ograniczenie rozprzestrzeniania HIV na terenie województwa łódzkiego.
Uczniowie zdobyli widzę na temat różnicy pomiedzy HIV a AIDS i cho­rób przenoszonych drogą płciową. Dowiedzieli się jak dochodzi do zakażenia HIV. Nauczyli się oceniać sytuacje ryzykowne i skuteczność poszczególnych metod zapobiegania zakażeniu.
Otrzymali informację, gdzie szukać pomocy i dlaczego warto unikać wczesnej inicjacji seksualnej. Zostali uczuleni na tzw presję do odbycia stosunku seksualnego oraz wskazano jak wytłumaczyć partnerowi powody, dla których warto się zabezpieczyć.
Ponad to uczniowie zostali przygotowani, aby okazać zrozumienie i jak udzielić wsparcia osobie żyjącej z HIV/ AIDS.
Na potwierdzenie zdobytej wiedzy przeprowadzano test z zakresu tematyki programowej i zorganizowano konkurs plastyczny. Podczas uroczystej gali Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego p. Michał Czechowicz rozdał dyplomy i drobne upominki przygotowane przez naszą fundację dla laureatów.

Więcej zdjęć w dziale Galeria

 

 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram