Tryb
Ciemny

Profilaktyka uzależnień w Łodzi


Uczestniczki zajęć z terapeutką Anettą Markiewicz i Komendantką Hufca 5-1 Barbarą Jakubowską

29.11.2011r. w Gimnazjum dla Dorosłych w Łodzi odbyły się zajęcia z profilaktyki uzależnień, poprowadzone przez terapeutkę Fundacji Anettę Markiewicz. Do młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy przyjechała ona z osobą, będącą żywym przykładem wychodzenia z alkoholizmu.

Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli film szkoleniowy dotyczący nie tylko alkoholu, ale także narkotyków i dopalaczy.

Zamknięci w sobie i nastawieni niechętnie do zajęć młodzi ludzie stopniowo otwierali się podczas dyskusji. Największe wrażenie zrobił na nich Adam – alkoholik i narkoman, który współpracuje z Fundacją. Opowiedział o swoim poplątanym życiu, latach spędzonych w uzależnieniu i trudnościach z wychodzeniem z nałogów. Swoją otwartością spowodował, że młodzi ludzie mieli odwagę mówić o swoich problemach.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na problem uzależnień wśród młodych ludzi, uświadomienie im, że każdego dnia jesteśmy manipulowani przez osoby czy instytucje zarabiające na środkach zmieniających świadomość. Mamy prawo wyboru: brać – nie brać, palić – nie palić, pić – nie pić. Dokonujmy wyborów, ale świadomie, wiedząc do czego mogą prowadzić nasze decyzje. To właśnie chcieliśmy przekazać młodzieży OHP.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram