Nawiązaliśmy nową współprace z 9 Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej, która dnia 16 marca 2021 r. pomogła nam w przywiezieniu z Banku Żywności w Łodzi 15 ton jedzenia dla osób najuboższych, które wspieramy przy współpracy z Miejskim i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomaszowie Maz. Dzięki temu wsparciu 800 osób przed Świętami Wielkanocnymi otrzyma paczkę, która dla tych osób jest ogromną pomocą.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa (PO PŻ) przyczyniać się będzie do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.
Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.
W ramach programu osoby korzystające z pomocy będą miały możliwość uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.
Osobą odpowiedzialną za realizację programu jest:
Anetta Markiewicz 695621965