Tryb
Ciemny

Ruszył projekt POMOCNA DŁOŃ

 

Ruszyliśmy z nowym projektem pod hasłem „ Pomocna dłoń” akcja sprzątania w mieście. Działania w ramach projektu „Pomocna dłoń” skierowane są do instytucji i organizacji pozarządowych, które potrzebują pomocy w realizacji swoich pomysłów. - Wyszliśmy z takim pomysłem, bo nierzadko zdarza się, że do tego typu prac nie ma zbyt wielu chętnych - mówi szef „Arki” Marek Markiewicz. - Realizując tegoroczny projekt mamy podwójny cel. Pierwszy to aktywizowanie ludzi niepracujących, od dłuższego czasu przebywających w domu, którzy zapomnieli, ile radości można czerpać pracując. Drugi to po prostu pomoc innym ośrodkom i instytucjom z Tomaszowa, przy zaangażowaniu młodych wolontariuszy ze szkół.

W pracach biorą udział wolontariusze fundacji oraz jego podopieczni korzystający z pomocy żywnościowej i warsztatów terapii. Do współpracy udało się zaangażować również młodzież z Centrum Wolontariatu przy III LO, które prowadzi pedagog szkolny Aneta Albrecht. Zwykle w akcji bierze udział od 20 do 30 osób. W tym roku sprzątaliśmy już teren byłej szkoły budowlanki przy ul. Farbiarskiej. Porządki zorganizowano również nad Zalewem Sulejowskim oraz w Parku Miejskim, gdzie zbierano papiery i czyszczono ławki.

 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram