Tryb
Ciemny

Sprzątaliśmy Pilicę

Po raz kolejny wolontariusze naszej fundacji, Klub Sportowy Amber, Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, Gimnazjum nr 3,  II i III Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim  w dniu 9 maja 2014 r. wzięli udział we wspólnej akcji sprzątania rzeki Pilicy To cenna i jedyna w naszym rejonie inicjatywa, zapoczątkowana wiosną 2008 roku.

Chodzi nie tylko o uprzątnięcie śmieci z brzegów rzeki, ale także o oczyszczenie nurtu i wyrastających nad wodą krzaków. Śmietnik to bardzo delikatne słowo na to, co wolontariusze zastali poniżej ogrodów smardzewickich, przy Niebieskich Źródłach, na dzikich plażach w granicach miasta, w okolicach mostu kolejowego i w dole rzeki. Przerażające jest to, że te wysypiska, co roku się pojawiają i jakby ich przybywało. Woda, jeden z najważniejszych czynników umożliwiających życie na ziemi, jest codziennie coraz bardziej zanieczyszczana. To przykre, że jako społeczeństwo nie szanujemy tego, co mamy. Będziemy częściej pilnować naszego dobra naturalnego, jakim jest Pilica.

Cieszymy się, że w akcji coraz liczniej biorą udział dzieci i młodzież za co serdecznie dziękujemy.

 

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram