Tryb
Ciemny

Stop Dopalaczom

Pani Anetta Markiewicz – terapeutka oraz dyrektor Fundacji Arka Nadziei – przybyła 29 maja br. do Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie na zaproszenie pani pedagog Danuty Wedlechowicz. Pani Markiewicz spotkała się z uczniami klasy ósmej, aby uświadomić im zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i dopalaczy.
Młodzież przypuszczała, iż będzie to kolejne nudne spotkanie, które trzeba będzie przetrwać. Tymczasem terapeutka, która wykazała się konkretną i rzetelną wiedzą, bardzo zainteresowała słuchaczy. Tezy popierała ciekawymi, rzeczowymi przykładami, które trafiały do młodego odbiorcy. Pani dyrektor Fundacji Arka Nadziei mówiła również o poważnych zagrożeniach, jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy projektu obejrzeli fragment dokumentu, który przedstawił „barona dopalaczy” i to on, nikt inny, przyznał się do tego, że środków, które tworzy i sprzedaje nie zażywa a swoich potencjalnych klientów nazywał „debilami”.
Te mocne słowa człowieka, który dorobił się na dopalaczach dużego majątku, bardzo sugestywnie przemówiły do młodzieży a wiedza, którą pani Anetta Markiewicz przekazała osadziła się, jak podkreśliła Maja – jedna z uczestniczek spotkania – w głowie , dokładnie tam, gdzie jej miejsce.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram