Stop Dopalaczom

Pani Anetta Markiewicz – terapeutka oraz dyrektor Fundacji Arka Nadziei – przybyła 29 maja br. do Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie na zaproszenie pani pedagog Danuty Wedlechowicz. Pani Markiewicz spotkała się z uczniami klasy ósmej, aby uświadomić im zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i dopalaczy.
Młodzież przypuszczała, iż będzie to kolejne nudne spotkanie, które trzeba będzie przetrwać. Tymczasem terapeutka, która wykazała się konkretną i rzetelną wiedzą, bardzo zainteresowała słuchaczy. Tezy popierała ciekawymi, rzeczowymi przykładami, które trafiały do młodego odbiorcy. Pani dyrektor Fundacji Arka Nadziei mówiła również o poważnych zagrożeniach, jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy projektu obejrzeli fragment dokumentu, który przedstawił „barona dopalaczy” i to on, nikt inny, przyznał się do tego, że środków, które tworzy i sprzedaje nie zażywa a swoich potencjalnych klientów nazywał „debilami”.
Te mocne słowa człowieka, który dorobił się na dopalaczach dużego majątku, bardzo sugestywnie przemówiły do młodzieży a wiedza, którą pani Anetta Markiewicz przekazała osadziła się, jak podkreśliła Maja – jedna z uczestniczek spotkania – w głowie , dokładnie tam, gdzie jej miejsce.