Tryb
Ciemny

Świąteczny kiermasz z MDK

W dniu 18 grudnia 2015r., w piątkowe popołudnie dziedziniec  Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Mościckiego był wyjątkowo świąteczny i radosny za sprawą kiermaszu, który zgromadził wielu uśmiechniętych tomaszowian  w szerokim przedziale wiekowym. W trakcie kiermaszu można było zakupić oryginalne ozdoby świąteczne przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z ulicy Farbiarskiej i z ulicy Polnej, Fundację Arka Nadziei oraz wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Dużą popularnością cieszyły się stosika, na których można było samodzielnie wykonać stroik bożonarodzeniowy. Na specjalnie przygotowanej  scenie, kolędy śpiewali w języku polskim, francuskim i niemieckim wokaliści z pracowni muzycznej, języka niemieckiego i języka francuskiego oraz chór z „emdeku” pod kierunkiem Doroty Habiery- Czaplińskiej z udziałem uczniów z klasy III c i III d z Szkoły Podstawowej nr 12. Z kolei w układach tanecznych zaprezentowały się grupy przygotowane przez: Kajetana Luterackiego, Witolda Pągowskiego oraz Marzenę Szczechowicz- Błaszczuk. Uczestnicy kiermaszu mogli skosztować kapusty z grochem ufundowanej przez Restaurację Mazowiecka oraz pieczonych kiełbasek. Młodzieżowa Rada Miejska prowadziła zbiórkę odzieży, która zostanie przekazana dla osób bezdomnych. Podobnie, jak w minionych latach prowadzona była akcja charytatywna na pomoc dla chorej na porażenie mózgowe Paulinki Szafirskiej.

 

Słowa  podziękowań należą się Pawłowi Bińkowi za przygotowanie sceny oraz Grzegorzowi Przedborze za oprawę akustyczną.
– MDK był już po raz czwarty organizatorem kiermaszu, który mam nadzieję, wprowadził niemałą grupę jego uczestników, w magiczną atmosferę Świąt. Korzystając z okazji w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Młodzieżowego Domu Kultury składam wszystkim mieszkańcom naszego miasta i powiatu najlepsze życzenia, aby święta były czasem zdrowym, rodzinnym, spokojnym i dającym pozytywną energię na Nowym 2016 Rok- mówi dyrektor placówki Tomasz Zdonek oraz serdecznie dziękuje za pomoc i zaangażowanie przy organizacji tegorocznego kiermaszu.

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram