Tryb
Ciemny

Świąteczny kiermasz z MDK

W dniach 15 - 16 grudnia br. po raz drugi braliśmy udział w zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury kiermaszu świąteczno - noworocznym, który wprowadził tomaszowian w rodzinną i  ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na placu „emdeku” przy ulicy Mościckiego ustawiono stoiska ze świątecznymi upominkami, które zostały wykonane przez pracowników i wychowanków placówki.

Swoje ozdoby świąteczne oferowały Warsztaty Terapii Zajęciowej z ulicy Polnej i Farbiarskiej oraz wolontariusze z Fundacji „Arka Nadziei”. Można było nabyć choinki różnej wielkości oferowane przez Ogrody „Perełka”. W tym roku podczas kiermaszu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zbierali odzież męską dla osób przebywających w nowej noclegowni przy ulicy Farbiarskiej. Zbiórka okazała się niezwykle udaną inicjatywą, ponieważ uzbierano kilkanaście worków z odzieżą. Uczestnicy kiermaszu częstowani byli pysznym bigosem przygotowanym przez Restaurację Adwena oraz równie smaczną grochówką ugotowaną przez Restaurację Mazowiecką, a także chrupiącą kiełbaską z grilla. Mimo niesprzyjającej aury „emdek” był chętnie odwiedzany przez wielu zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców naszego powiatu, którzy wspólnie śpiewali świąteczne kolędy i pastorałki. Wolontariusze naszej fundacji wraz z uczniami z II Liceum Ogólnokształcącego i Ochotniczego Hufca Pracy mieli okazję zaprezentować swoje ozdoby choinkowe oraz pokazać mieszkańcom Tomaszowa jak łatwo można je zrobić.

Przygotowaliśmy „Świąteczny worek z pytaniami” na które uczestnicy kiermaszu chętnie odpowiadali, a w zamian dostawali słodki upominek.

Więcej zdjęć w dziale - Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram