Tryb
Ciemny

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Dnia 16 i 17 października 2013r. nasza fundacja wraz z wolontariuszami z Hufca Pracy, Gimnazjum nr 6 i z II i III Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim oraz z uczniami Gimnazjum ZDZ w Piotrkowie Trybunalskim przygotowała akcję edukacyjną dla uczniów klas czwartych Szkół Podstawowych pt „Stop Marnowaniu Żywności” w ramach Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem.

 

Starsi uczniowie przygotowali spotkania dla młodszych kolegów, które odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 12, 13, 14 w Tomaszowie Maz. oraz w Szkole Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Tryb. wzięło w nich udział ok. 320 uczniów klas IV. Nasi wolontariusze przygotowali wspólnie z p. Anettą Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei prezentacje, na podstawie której omówili problem głodu na świecie i marnowania żywności w naszych domach. Temat poszerzyli o edukację proekologiczną związaną z zanieczyszczaniem środowiska i produkcją nadmiaru śmieci w procesie wytwarzania żywności i opakowań. Wolontariusze udzielili także instruktażu na temat sortowania śmieci i zdrowego odżywiania. 

Na koniec zajęć dzieci wykonały test, w którym starały się udzielić odpowiedzi na pytania takie jak: co robić by nie marnować żywności, dlaczego nie powinniśmy wyrzucać żywności, jaka jest główna przyczyna marnotrawienia żywności, co najczęściej wyrzucają Polacy. Wolontariusze z Ochotniczego Hufca Pracy ocenią testy i troje uczniów z każdej klasy z najwyższą liczbą uzyskanych punktów otrzyma dyplomy i drobne upominki przygotowane przez naszą fundację.

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram