Tryb
Ciemny

Z wizytą w Wojsku

W dniu 18.06.2014r. czterdziestu wolontariuszy naszej fundacji wzięło udział w Święcie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Dzisiejsze święto było też podsumowaniem naszej całorocznej współpracy z jednostką, dzięki której w roku 2012 i 2013 sprowadziliśmy, aż 250 ton jedzenia dla najuboższych mieszkańców naszego miasta oraz 1000 paczek dla dzieci w ramach akcji Gwiazdkowa Niespodzianka.

Co roku mamy też możliwość przybliżyć młodzieży zawód żołnierza i przyjrzeć się jakie wymagania stawiane są osobom zainteresowanym służbą w armii. Wiele zawdzięczamy naszym żołnierzom i życzliwości ich przełożonych za co Serdecznie Dziękujemy. W ten wspaniały sposób możemy wspólnie przybliżać naszym wolontariuszom w bardziej przystępny i zrozumiały sposób postawę patriotyczną i obywatelską, jaką prezentują żołnierze na co dzień i podczas misji.

Podczas uroczystości mogliśmy zapoznać się z najnowocześniejszym uzbrojeniem jednostki wykorzystywanym do ćwiczeń i podczas misji pokojowych. Ta część wzbudziła największe zainteresowanie u naszych uczestników. Wszystko można było zobaczyć, ale i dotknąć a nawet przymierzyć np.: broń osobista, moździerze, armaty przeciwlotnicze, pojazdy z wyposażeniem i śmigłowce. Święto było okazją nie tylko do zaprezentowania sprzętu, ale przede wszystkim pokazem sprawności kawalerzystów. Żołnierze przygotowali dla uczestników pokaz walki wręcz i wyszkolenia technicznego, desant spadochronowy oraz defiladę. W czasie uroczystości powitano XIV zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz uhonorowano najbardziej zasłużonych i wyróżniających się żołnierzy Kawalerii Powietrznej.

 

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram