Tryb
Ciemny

Wojsko i młodzież z pomocą najuboższym

Od maja br. zaczęliśmy realizację kolejnej umowy z Bankiem Żywności w Łodzi. W tym roku na pomoc w Tomaszowie Maz. może liczyć 2 tys. osób najuboższych. Do miasta w tym roku możemy sprowadzić 120 ton żywności ale nie jest to łatwe, ponieważ mimo że żywność jest za darmo to transport do Łodzi 12 tonowym samochodem to koszt ok. 500zł + koszty załadunku w Banku Żywności to następne 200zł.

Nasi sponsorzy i członkowie fundacji co roku dają pieniądze by program realizować wspierając ubogich. Jednak koszty są coraz większe a ludzie, którzy biorą jedzenie nie zawsze wdzięczni ale roszczeniowi i wymagający. Wiele organizacji rezygnuje z pomocy ubogim bo nie stać ich na płacenie takich kosztów. Nam też jest bardzo ciężko ale szukamy pomocy, gdzie tylko można i udało się.

Pierwszy transport żywności przywiozła do Tomaszowa swoimi samochodami za zgodą Sztabu Generalnego w Warszawie 25 Brygada Kawalerii Powietrznej. Życzliwość jaką okazał Szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Cieniuch a także Dowódca płk Tomasz Czechowski, Major Paweł Gos oraz inni żołnierze jest godna podziwu i wielkiej pochwały. Jesteśmy wdzięczni, że w naszym kraju oraz mieście są ludzie, którym los ubogich nie jest obojętny. Mamy nadzieję, że to początek wspaniałej współpracy i że nie raz zobaczymy jeszcze nasze Wojsko w takiej akcji.

Dziękujemy również naszym wspaniałym wolontariuszom i pracownikom Arki oraz komendantowi Ochotniczego Hufca Pracy p. Ireneuszowi Kołodziejowi, który wraz z młodzieżą zawsze chętnie pomaga przy rozładunku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram