Tryb
Ciemny

Wolontariat to coś dla ciebie - tomaszowianie wyróżnieni

W dniu 18 czerwca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podsumowujące spotkanie realizowanych wspólnie ze szkołami w 2012/2013 roku projektów wolontaryjnych.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele różnych szkół z terenu miasta i powiatu tomaszowskiego – SP nr 12, 13, 14, Gimnazjum nr 2, 3, 6, Ochotniczy Hufiec Pracy, Gimnazjum w Wiadernie, II i III Liceum Ogólnokształcące, ZSP nr 2.

Wymienione szkoły przez cały rok brały czynny  udział w wielu akcjach wolontariatu, angażując się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Były to akcje: wydawania żywności i ubrań, świąteczne zbiórki żywności, festyny: „Lokalni-niebanalni”, „Blokowisko”, „Krzepcy są wśród nas”, program „Pomocna Dłoń”, „Gwiazdkowa Niespodzianka”, „ Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia”, akcje:  „Stop marnowaniu żywności” i „Stop przemocy”.
Podczas uroczystej gali Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego  p. Katarzyna Banaszczak, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego p. Michał Czechowicz i dyrektor Fundacji Arka Nadziei p. Anetta Markiewicz rozdali dyplomy i drobne upominki przygotowane przez naszą fundację dla wyróżnionych. 
O dzisiejszym wolontariacie mówi się, że jest świetnym sposobem realizacji wartości, jakie niesie aktywne obywatelstwo, to także sposób na zdobycie cennej wiedzy i umiejętności nierzadko bardzo przydatnych w poszukiwaniu zatrudnienia.
Nasi wolontariusze pomagają, bo chcą. Nie robią tego dla pieniędzy, ale dla uśmiechu, uścisku dłoni.
Wszystkim naszym wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję na dalszą współpracę do której serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć w dziale Galeria

Kontakt

Biuro Fundacji Arka Nadziei
ul. Dzieci Polskich 41a
97-200 Tomaszów Maz.
skr.pocztowa 164
tel. +48 695 621 965
Numer konta
mbank 45 1140 2004 0000 3502 7742 1927
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram